Dietetyk Kartuzy

Dietetyk - Sierakowice, Żukowo, Kościerzyna

Dietetyk Kartuzy

Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra C.L. Pauling
dieta odchudzjąca

Dieta odchudzająca

Zrzucenie zbędnych kilogramów to nie tylko dbanie o zgrabną sylwetkę, ale przede wszystkim walka o zdrowie. U osób z nadwagą i otyłością utrata 5-10% całkowitej masy ciała ma niezwykle pozytywny wpływ na organizm – normalizuje się ciśnienie tętnicze, poziom cukru oraz cholesterolu we krwi. Ponadto zwiększa się wydolność organizmu, zmniejszają bóle stawów i mięsni oraz uczucie zmęczenia. Rozwiązuje się także problem zadyszki, chrapania, nadmiernego pocenia się czy zaburzeń miesiączkowania. Redukcja masy ciała ma istotne znaczenie na zmniejszenie ryzyka występowania chorób układu sercowo-naczyniowego.

Często pada pytanie – „jakie dieta odchudzająca jest najlepsza?” odpowiedz jest bardzo prosto – ZDROWA. Istnieje wiele rygorystycznych diet alternatywnych i jednokierunkowych, które mimo iż skutkują utratę kilogramów niosą ze sobą także bardzo duże zagrożenie i powodują w organizmie więcej złego niż dobrego. Każdy pacjent powinien pamiętać, że dieta na której szybko będzie się tracić kilogramy zawsze wywoła efekt „jo-jo” po powrocie do dawnych nawyków. Odchudzać należy się z głową, jednak jest to bardzo trudne gdyż na każdym rogu czyhają na nas tzw. „cudowne tabletki” i „niesamowite koktajle”, które są kosztowne, a ich skuteczność nie została potwierdzona naukowo. Dieta odchudzająca nie powinna opierać się na ograniczeniach ilościowych. Takie postępowanie spowalnia metabolizm organizmu, powoduje niedobory oraz wywołuje ciągłe uczucie głodu.

Co może zaoferować Tobie gabinet dietetyczny MED-DIET? Jeżeli zdecydujesz się rozpocząć odchudzanie z naszą pomocą możesz liczyć nie tylko na pomoc dietetyczną ale także na wsparcie psychologiczne i motywacyjne. Zaoferować możemy ułożenie zaleceń na podstawie, których powinna się opierać Twoja nowa dieta, jak również indywidualnego programu żywieniowego (jadłospis 7 i 14 dniowy), który będzie uwzględniał potrzeby Twojego organizmu, Twoje preferencje żywieniowe oraz styl życia. Przychodząc do nas masz pewność, że nie będziesz musiał się głodzić, aby uzyskać wymarzoną figurę. Staramy się uwzględniać w jadłospisie produkty które lubisz, a eliminować te które nie odpowiadają Ci smakowo. Dieta, którą dla Ciebie przygotujemy nie będzie restrykcją ilościową, a zdrowym sposobem odżywiania polegającym na zmianach jakościowych. Układając dietę dla Ciebie opierać będziemy się na zalecenia Instytutu Żywności i Żywienia oraz najnowszych publikacjach naukowych. Przy układaniu diety oraz zaleceń uwzględnimy również leczenie innych dolegliwości i chorób towarzyszących otyłości. Dzięki diecie ułożonej przez profesjonalnego dietetyka z gabinetu MED-DIET bez nadmiernego uczucia głodu i ryzyka powstania niedoborów pozbędziesz się zbędnych kilogramów tłuszczu poprawiając przy tym swoje zdrowie.

Umów się już dziś! 880 414 956

DIETA ODCHUDZAJĄCA MUSI „BOLEĆ”, ALE MY SPRAWIMY BY TEN „BÓL” BYŁ DLA CIEBIE JAK NAJMNIEJSZY

Pierwsza wizyta 50zł**
Indywidualny program żywieniowy (7-dniowy jadłospis) 50zł*
Indywidualny program żywieniowy (14-dniowy jadłospis + wizyta kontrolna) 100zł*
Wizyta kontrolna 30zł**


*cena indywidualnych programów żywieniowych (jadłospisów) może ulec zmianie w zależności od złożoności schorzeń i dolegliwości pacjenta. Pacjent zostanie o tym poinformowany wcześnie.

**w cenę standardowej wizyty wliczony jest koszt analizy składu ciała