-- Sprawdź, jak m.in. przygotować się do pierwszej wizyty
Najczęściej zadawane pytania

Przed pierwszą wizytą:

 • Zastanów się jaki jest cel Twojej wizyty u dietetyka oraz jakie efekty diety będą dla Ciebie satysfakcjonujące.
 • Jeżeli posiadasz aktualne (z ostatniego roku) badanie krwi – morfologie, profil lipidowy (cholesterol), poziom TSH, glikemie na czczo zabierz je ze sobą na pierwszą wizytę.
 • W celu analizy sposobu żywienia oraz szybkiej interpretacji błędów żywieniowych przynieś ze sobą wypełniony dzienniczek żywieniowy (do pobrania tutaj). Skrupulatnie wypisuj w nim wszystkie produkty (łącznie z napojami), które spożywasz przez ostatnie 3 dni wraz z miarami kuchennymi.
 • Jeżeli bierzesz jakieś leki lub suplementy diety również przygotuj ich listę i zabierz ją ze sobą na pierwszą wizytę.
 • Podczas wizyty zostaniesz poddany analizie składu ciała, pomiar wykonywany jest na boso i w tym celu zostaniesz poproszony o zdjęcie obuwia oraz skarpetek/pończoch. Pamiętaj także o tym by wynik pomiaru analizatorem składu ciała był wiarygodny nie należy spożywać na 2 godziny przed wizytą obfitych posiłków, dużej ilości napojów, kawy, energetyków, a także należy zrezygnować w dniu wizyty z intensywnego wysiłku fizycznego i sauny.

Pozostałe pytania i odpowiedzi

Często pada pytanie – „jakie dieta odchudzająca jest najlepsza?” odpowiedz jest bardzo prosto – ZDROWA i DOPASOWANA DO TWOICH POTRZEB.

Istnieje wiele rygorystycznych diet alternatywnych i jednokierunkowych, które mimo iż skutkują utratę kilogramów niosą ze sobą także bardzo duże zagrożenie i powodują w organizmie więcej złego niż dobrego. Każdy pacjent powinien pamiętać, że dieta na której szybko będzie się tracić kilogramy zawsze wywoła efekt „jo-jo” po powrocie do dawnych nawyków.

Dieta odchudzająca nie powinna opierać się na ograniczeniach ilościowych. Takie postępowanie spowalnia metabolizm organizmu, powoduje niedobory oraz wywołuje ciągłe uczucie głodu.

Jeżeli zdecydujesz się rozpocząć odchudzanie z naszą pomocą możesz liczyć nie tylko na pomoc dietetyczną ale także na wsparcie psychologiczne i motywacyjne.

Nasze pierwsze spotkanie potrwa ok 40-60 min. Na pierwszej wizycie przeprowadzany jest wywiad żywieniowy, aby dobrze poznać pacjenta, jest styl życia, przebyte choroby oraz nawyki żywieniowe. Odbywa się analiza składu ciała (z interpretacją) oraz ustalenie celów leczenia dietetycznego. W trakcie tej wizyty postaram odpowiedzieć się na wszystkie Twoje pytania dotyczące diety i udzielić celnych porad dotyczących żywienia . Na podstawie wywiadu dietetycznego oraz wyników pomiaru mogę ułożyć dla Ciebie indywidualnie dobraną dietę. Jeżeli zdecydujesz się na indywidualnie dopasowany jadłospis otrzymasz go 3-5 dni po wizycie (wysyłany e-mailowy lub do odbioru osobistego w gabinecie). Opłatę za jadłospis należy uiścić podczas pierwszej wizyty. Jadłospis będzie uwzględniał potrzeby Twojego organizmu, Twoje preferencje żywieniowe oraz styl życia.

Staram się uwzględniać w jadłospisie produkty które lubisz, a eliminować te które Ci nie odpowiadają. Układając dietę dla Ciebie opierać będę się na zalecenia Narodowego Instytutu Zdrowia oraz najnowszych publikacjach naukowych.

Dieta, którą dla Ciebie przygotujemy nie będzie restrykcją ilościową, a zdrowym sposobem odżywiania polegającym na zmianach jakościowych. Przy układaniu jadłospisów oraz zaleceń uwzględnione zostanie leczenie wszystkich dolegliwości i chorób towarzyszących. Do każdego jadłospisu dołączone są dodatkowe wskazówki oraz przepisy na potrawy.

Pierwsza wizyta kontrola powinna odbyć się po ok. 2-3 tygodniach stosowania diety, aby ocenić skuteczność diety i ewentualnie wprowadzić zmiany.

Kolejne wizyty kontrolne mogą odbywać się według życzenia pacjenta. Zaleca się jednak aby odbywały się one co 2-4 tygodnie, aby podtrzymywać motywacje do dalszych działań, wprowadzić zmiany i na bieżąco oceniać efekty leczenia dietetycznego.

W konsultacjach psychodietetycznycj NIE skupiamy się na "przestrzeganiu diety", ale przede wszystkim na zmianie w sposobie myślenia o jedzeniu i odchudzaniu. Pracujemy nad zmianą i wprowadzeniem nowych nawyków i schematów związanych z odżywianiem. Sposób pracy jest dopasowany indywidualnie pod daną osobę  (praca z dzienniczkiem żywieniowym, zestawami propozycji dań, aplikacjami smartfonowymi, kartami zmian). Działania psychodietetyczne wymagają pracy długoterminowej (polecany jest "pakiet max" lub pierwsza wizyta + pakiet wizyt kontrolnych)

Podejście psychodietetyczne jest dla Ciebie jeżeli:

 • Byłeś "na diecie" wielokrotnie i szybko rezygnowałeś
 • Po "diecie" kilogramy szybko wracają
 • Jesteś "uzależniony od słodyczy"
 • "Zajadasz stres i inne emocje"
 • Traktujesz "dietę" jak pewien okres czasu, po którym wracasz do starych nawyków
 • Brakuje Ci motywacji

Po przeanalizowania Twojej sytuacji zdrowotnej oraz potrzeb Twojego organizmu zostaną omówione z Tobą propozycje dotyczące suplementacji (np. witamina D, probiotyki, suplementy stosowane przy insulinooporności czy zaburzeniach pracy przewodu pokarmowego). Ewentualna lista proponowanych suplementów układana jest indywidualnie.

Nie zajmujemy się sprzedażą/dystrybucją preparatów i suplementów diety.

Należy pamiętać, że zarówno niedobór jak i nadmiar składników pokarmowych może być szkodliwy dla organizmu.

Jadłospisy układane są indywidualne, dla danej osoby i będą uwzględniały potrzeby organizmu, stan zdrowia, preferencje żywieniowe i styl życia.

Pacjent zobowiązuje się nie upowszechniać przekazanych mu jadłospisów i materiałów, szanując pracę i czas dietetyka jakie włożył w ułożenie i dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb pacjenta. Na uwadze należy mieć fakt, iż dieta nieodpowiednio dobrana może mieć negatywny wpływ na zdrowie osoby, której ją użyczymy.

Całość praw autorskich do dzieła, bez żadnych ograniczeń czasowych i terytorialnych, należy do Poradni Dietetycznej Natalii Mejer.

Zarezerwuj wizytę

Sprawdź mój profil na ZnanyLekarz.pl

Bądź z nami na bieżąco!

-- Konsultacja dietetyczna

Umów się na wizytę z dietetykiem!

Teraz 24 godziny na dobę możesz skorzystać z rejestracji internetowej i wybrać dogodny termin na Twoja konsultacje z dietetykiem.

TOP